אביה של הדוגמנית שלומית מלכה תבע את הכתבת אלמז מנגיסטו ואת חדשות ערוץ 13

לאחר שאביה של הדוגמנית, רון מלכה, הופיע במסגרת פינה של "נוכלים ומעשי עוקץ", בטענה כי חמק מתשלום שכירות על דירות בהן התגורר, תבע מלכה תביעת דיבה בגובה 150,000 שקלים בבית משפט השלום בת"א, באמצעות עו"ד רון לוינטל, יו"ר ועדת לשון הרע בלשכת עורכי הדין ואחד המומחים בתחום זה.

מלכה האב הוא יזם ואיש עסקים, אשר מצא עצמו בשנת 2020 מסובך בפרשה קפקאית, לאחר שבדירה ששכר בכיכר המדינה בתל אביב התגלו מחדלים של איטום, ונוצר שיטפון בחודשי החורף שפגע בתכולה. מלכה ביקש לתבוע את בעלי הדירה על הנזק שנגרם לו, ואלו בחרו לפנות אל כתבת הטלוויזיה ולייצר לו, באמצעותה, כתבה מביישת על "אי תשלום שכירות דירה", ששודרה הן בחודש ספטמבר 2020 והן בשידור חוזר בנובמבר 2020. הכתבה הציגה את מלכה כמי ש"עקץ" את בעלי הדירה, בעוד במציאות, הוא שתבע אותם על נזקיו.

לטענת מלכה, בתביעתו, המדובר ב"כתבה משמיצה ופוגענית אודות התובע, שדומה כי העילה היחידה להיותה "מעניינת" את הציבור, הינה ביתו הדוגמנית. קרי – במסווה של "עיתונות חוקרת", הבאה לחשוף "נוכלים" (כלשון הנתבעים), הובאה כתבת רכילות, אשר נושאה – חסר כל חשיבות לציבור הרחב. ברור לכל בר בי רב הצופה בכתבה כי אלמלא היה התובע אביה של ביתו, לא היה כל ערך עיתונאי או אחר לכתבה, והיא לא הייתה באה לעולם".

עוד כותב מלכה בתביעתו כי "הכתבה עצמה גדושת שקרים ואי דיוקים, עושה עוול גדול לתובע, ודומה כי כמו בקלישאה הידועה – המטרה סומנה ראשית לכל ואז הושמו החיצים מסביבה, כאשר הכתבת, "לא נותנת לעובדות להרוס סיפור טוב". מלכה טוען כי "הפרסומים, אשר הופיעו בערוצי האינטרנט השונים של חדשות 13 וכן בעמוד הפייסבוק האישי של מנגיסטו, גרמו עוול לתובע, והינם פרסום לשון הרע ודיבה". מקום מיוחד בתביעה מייחד רון מלכה לכך שלדבריו מנגיסטו "פעלה בזדון וכוונה לפגוע, הנלמדים מכך שלמרות שקיבלה מידע מפריך, לא עשתה בו כל שימוש ו"לא נתנה לעובדות לבלבל אותה".

בכתבה טוענת הכתבת כי "רון מקס מלכה, אביה של שלומית מלכה שוכר דירות יקרות בצפון תל אביב ובחיפה. הוא מציג את עצמו כאביה של הדוגמנית המצליחה מאוד, הוא מצליח לקנות את אמונם של בעלי הנכסים. אבל אז, לטענתם, הוא מפסיק לשלם, מחליף מנעולים ומסרב להתפנות". לדבריו, הוא כלל לא מציג עצמו כ"אביה של שלומית מלכה". מלכה מספר על עצמו כי בהחלטה מושכלת שקיבל בעבר, הוא מעדיף להתגורר בדירות שכורות מאשר לרכוש דירה משל עצמו. במרוצת 20 השנים האחרונות התגורר במספר רב של דירות שכורות. לו היה "נוכל" אשר פועל, באופן עקבי ומתוכנן, נגד בעלי דירות, בכוונה מודעת לא לשלם שכר דירה, לחמוק מהתחייבויות או להימנע מלפנות דירה, היה גיליונו "עשיר" במקרים כאלה" וכועס על כך שהוצג כ"נוכל סדרתי".

מלכה שאל וענה בכתב התביעה: "ומה עניין יש בסכסוך בין שוכר למשכיר סביב נזקים של הצפה בדירה לערוץ טלוויזיה ארצי? למהדורת החדשות המרכזית של חדשות 13? שהרי מדובר בעניין פעוט, סתמי, יומיומי, כמוהו יש רבים, חסר ערך ציבורי של ממש. העילה לשרבוב סכסוך מסחרי זה לתוך הפריים-טיים הטלוויזיוני הוא לא אחר מאשר אזכור חוזר ונשנה של ביתו הדוגמנית של התובע, שלומית מלכה, ואזכור זוגיותה עם השחקן יהודה לוי, אשר בזכותו הפכה הכתבה לחברה של כבוד במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 13. כל זאת, תוך הצגת תמונות של הדוגמנית שוב ושוב בכתבה, ותוך שבאופן ציני, מסבירים שוב ושוב בכתבה עד כמה הדוגמנית אינה קשורה לעניין. שוב ושוב, כמובן.

הנתבעות החליטו מראש על נושא הכתבה, על העובדות, על שרבוב ביתו של התובע, על הצגתו כמי עושה שימוש לרעה בשם ביתו וכמי שמציג עצמו כעורך דין, על היותו "נוכל" ועל גיבוש עוד "סיפורים" ה"מוכיחים" זאת, והאמת, וכן הסבריו של התובע, והוכחות ששלח, כל אלה לא עניינו מי מהן". הוא מסביר כי גם כשהציג לכתבת מנגיסטו פסקי דין ופרוטוקולים של בית המשפט בהליכים שניהל, היא התעלמה מהם.

לדבריו, "תחת האיצטלה החוזרת של "אבא של שלומית מלכה", מצאו הנתבעות את "הצידוק העיתונאי" לשדר את הכתבה, ולמרבה הצער – תחת הכותרת של "נוכלים", כמו היה התובע "נוכל" או "עוקץ סדרתי" (ולא, נניח, שוכר דירה שהגיע כדי סכסוך או אי הסכמה עם המשכיר)". רון מלכה תובע על כך שבכתבה טוענת מנגיסטו כי שוכרים "גילו מי הוא מקס מלכה" וטוען כי נעשה לו רצח אופי ונזק לשמו הטוב.

עו"ד רון לוינטל ציין כי "מר רון מלכה, איש מכובד ונעים הליכות, נפגע עד עומק נשמתו מהדרך בה הוצג בכתבה. הוא הציג לי מסמכים משפטיים המוכיחים כי הדברים שהוצגו, חטאו לאמת, וכי ניסה בכל מאודו להעביר את החומר לכתבת, אך לדבריו האמת לא עניינה אותה והיא התעלמה מכל החומר שנשלח. התביעה חשובה לו, כדי להוכיח שאינו נוכל כפי שהוצג".

לחצו כאן למעבר לכתבה בישראל היום.

 

 

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן