תביעות גירושין וכתובה

אתם אוטוטו מתגרשים. ובכל זאת… בואו נעשה "רגע חושבים".
 
ההחלטה על הגירושין היא ודאי תולדה של מערכת יחסים עכורה הנמשכת מספר שבועות או חודשים ולא "החלטה של רגע". והנה, ברגע של משבר, אתם רוצים "לחתוך" וזהו, פשוט להשתחרר.
 
אבל גם אם המצב בלתי נסבל ונדמה שנשבר גב הגמל, כדאי לבוא לייעוץ משפטי רגע לפני שמכריזים על הליכי גירושין בבית, ולו כדי לבחון את המצב המשפטי, כמו גם המצב הפיננסי של בן או בת הזוג.
 
אכן, רגע אחרי שמכריזים על הליכי הגירושין, מתחיל מירוץ מכוער, שבו הצדדים עשויים להיות מונחים להסתיר מידע (בעיקר מידע פיננסי), לפעול בדרכים מתגרות שיעוררו את הצד השני לפעול באופן שייתפס כאלים ו/או פלילי, להסית את הילדים לכיוון זה או אחר, ובמקרים מסוימים – להפעיל חוקרים פרטיים, לתעד פעולות כאלה ואחרות ולנהוג בשיטות שטרם הכרתם. גם אם "זה לא הראש שלו" ו"לא הראש שלה", זה עשוי להיות הראש של עורך הדין שנשכר לצורך העניין. אנשים, כשהם מתגרשים, אינם חביבים זה לזה, במיוחד אם מעורב בעניין זה סכום כספי גדול, דירה משותפת או עסק מניב של אחד הצדדים.
 
עוד כמה ימים התברר שהעסק המכניס הוא למעשה… עסק מפסיד, האדם העובד ומשתכר אינו אלא… שבר כלי שמחלותיו אינן מאפשרות לו לקום מהמיטה בבוקר, הכספים המשותפים הצבורים… התבזבזו מזמן ואינם עוד בחשבון המשותף, הילדים והבית… הוזנחו באופן קשה, ומכאן – כשבאים לחלק את הרכוש חצי בחצי, מתברר שהחצי הפך מזמן לרבע.
 
בטרם הכרזת הגירושין יש לאסוף, באופן מסודר ושקט, את הנתונים שעשויים "להיעלם" בהמשך. כדאי לתכנן את המשך הדרך, כולל ההחלטה באיזה בית משפט נגיש את הבקשה להתגרש: בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. חוכמולוגים שאינם בהכרח מבינים גדולים בתחום סבורים – באופן אינטואיטיבי – שלעד כדאי לאישה לרוץ לבית המשפט לענייני משפחה כי הרבנים בבית הדין הרבני ייצאו תמיד לטובת הגבר, מה גם שההלכות נפסקות על סמך ההלכה היהודית שנתפסת כפועלת לטובת הגבר, אך הדברים אינם בהכרח נכונים בכל מצב ובכל מקרה. הבעל שסבור שבית הדין הרבני הוא מפלטו הטבעי והנכון, בכל מצב וזמן, עשוי להיות טועה.
 
כל מקרה, יותר נכון – כל תוצאה שאנו מקווים להשיג, יביאו אותנו למסקנות שונות לגבי המקום שאליו כדאי לנו להזדרז להגיש את תביעתנו.
בהליכי משפחה אנו נתקלים בתופעה ייחודית למערכת המשפט הישראלית שבה אפשר "לבחור" איפה יתקיים המשפט. הראשון מבין השניים שמגיש את תביעתו יכול להחליט אם הוא מעדיף את בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני המשפחה, ובמקרה הזה – הראשון קובע, ומרגע שראשון הצדדים הגיש את תביעתו באחד משניהם – לא יוכל הצד השני להעביר את הדיון לבית המשפט האחר.
 
מצד אחד, העניין הזה עשוי לגרור את ניסיונו של אחד הצדדים לרוץ ולמהר ראשון להגיש את תביעתו, אך מצד שני, הגשת התביעה חייבת פרי בדיקה יסודית ואחראית. אין טעם בהגשת תביעה חפיפניקית שתוצאותיה ייראו בהתאם.
 
אם כן, אנו רואים שיש לפעול בתחכום ולתכנן את הליכי הגירושין (עד כמה שניתן) קודם ליציאתכם ב"הכרזה" על רצונכם להתגרש. עדיף לא להיוועץ בילדים, חברים וקרובים אחרים שעשויים "להזהיר" את הצד השני או לשאת לכם עצות אחיתופל טיפשיות. אנשים נוטים לא פעם לעוץ עצות בנושאים שאין הם מבינים בהם וממילא החוויה האישית שאולי חוו – אינה משליכה בהכרח על זו שלכם. נתונים שונים במשוואה מולידים פתרונות שונים לאותה בעיה.
 
משרדנו מטפל בהליכי גירושין הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה. לא תמיד אפשר לתכנן את הדברים ולפעמים אנו נמצאים בצד ה"מגיב", זה שכבר קיבל הודעה על הליך גירושין שנפתח על ידי הצד האחר, וגם במקרה זה – יש לפעול מהר ובאופן מתוחכם.
 
תמצאו אצלנו אוזן קשבת במכלול העניינים הקשורים בהליכי הגירושין: התמודדות עם דרישת מזונות – הן מזונות אישה והן מזונות קטינים, בקשות להפחתת מזונות, דרישת תשלום עבור "מדור", בעיות בהסדרי הראייה ובמשמורת הילדים, ניהול הליכי הגירושין וחלוקת המשאבים בין הצדדים, הסכמי ממון, ניהול ההליכים הפליליים כנגד הפרות צווים או אי תשלום מזונות או תקיפה וצווי הגנה, טענות בעניין גניבת זרע ו/או דרישת אבהות ו/או בדיקת רקמות, חלוקת רכוש ומכירת דירה משותפת, חטיפת ילדים וכל העניינים הנלווים.
 
משרדנו נעזר גם בשיתוף פעולה של חוקרים פרטיים במידת הצורך.
 
כשמתגרשים או מגורשים, כשמתחילים לריב על ענייני רכוש או עניינים הקשורים בילדים ובדרישות מימון שלהם, חובה להיות מיוצגים וכדאי לבוא ולשמוע איפה אתם עומדים.
הטלפון במשרדנו הוא 03-5243344. הטלפון זמין במשך 24 שעות ביממה.
התקשרו אלינו.
 
עו"ד רון לוינטל הוא עורך דין מוכר, שימש כחבר מועצת העיר ת"א-יפו ופעיל בנושאים ציבוריים שונים, ביניהם גם יצירת טקסי נישואין אלטרנטיביים למבקשים להתחתן אחרת בארץ. פעיל בתחום הקבורה האזרחית. החל את דרכו המשפטית בייצוג פלילי ומינהלי, התמחה בתחום לשון הרע וזכויות יוצרים ולאחר מכן החל לפתח את תחום דיני המשפחה, האישות והמעמד האישי. לצידו פועל עו,ד תמיר שטמר, אשר פעיל בתחום המקרקעין, חלוקת הרכוש, צוואות ודיני עבודה, מזה למעלה מעשור שנים. השניים פועלים יחד עם עורכי דין נוספים במשרד לטובת מתן מענה מלא לפניות של לקוחות במכלול התחומים המקיפים נושאים אלה. בין היתר המשרד מטפל במחיקת רישום פלילי שהוא תולדה של סכסוכים במשפחה ובסיוע בהליכים נלווים: החל מתביעות לשון הרע בין בני זוג וכלה בפעולות שיש לעשות מול ביטוח לאומי והוצאה לפועל.
 
התקשרו אלינו לקביעת פגישה. 03-5243344

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן