עוד חבר קואליציה מאיים בתביעת דיבה

סגן השר מזוז הוא החבר השישי בקואליציה, אחרי נתניהו, ליברמן, רגב, בנט ואורן חזן כמובן. ירון מזוז מאיים בתביעת דיבה השמאל לא תובע, הימין – מככב

עכשיו גם סגן השר להגנת הסביבה, ירון מזוז ממפלגת הליכוד, מאיים בתביעת דיבה, כנגד התנועה לאיכות השלטון ועורך דין מטעמה, דניאל דושינצקי, בעקבות פרסומיהם כאילו ביקש לעצמו שידרוג לרכב יוקרה ללא הצדקה.

לדבריו, לאחר תאונת דרכים שפגעה בגבו, נאלץ להחליף רכב לכזה התומך במצבו, ולמעשה בחר ברכב הזול יותר מבין אלה שהוצעו לו.

הדברים הוצגו על ידם בתקשורת כאילו ביקש "להתפנק" ולבזבז כספי ציבור.
בעוד הוא עומד על התנצלות ופיצוי, וכבר הגיש מכתב התראה לפני תביעה, כבר אי אפשר להתעלם מהתופעה הגורפת של הגשת תביעות דיבה על ידי חברי כנסת ושרים מהקואליציה, בכמות ומינון גבוהים מאשר אי פעם.

דומה כי ידם של חברי הקואליציה קלה על ההדק, סף העלבון שלהם נמוך, והם תובעים כלי תקשורת או אקטיביסטים שונים.

הימין תובע דיבה.

ראשון, כמובן, הוא בנימין נתניהו, ראש הממשלה, אשר הגיש את תביעת הדיבה נגד העיתונאי יגאל סרנה (המזוהה עם השמאל). בנימין נתניהו תביעת דיבה
סרנה, עיתונאי "ידיעות אחרונות", כתב בבלוג הפרטי שלו, טקסט שהוא בין ידיעה עיתונאית לבין אגדה אורבנית דימיונית אודות מקרה שבו שיירת ראש הממשלה נעצרת באמצע הדרך, ולכאורה רעיית ראש הממשלה מסלקת מהרכב את בעלה, הנותר נזוף בצד הדרך.

לא רק ראש הממשלה. חצי קואליציה יצאה לתבוע דיבה.

שרת התרבות והספורט מירי רגב-סיבוני תובעת בשתי תביעות דיבה:
האחת נגד ערוץ 10 ותחקיר (המבוסס על הקלטת סתר) ולפיו הועברו כספים בצורה לא ראויה לקמפיין "לא לדאוגוסט" אל משרד פרסום מסוים בדרך לא דרך.
התביעה השנייה היא תביעתה נגד פעיל אינטרנט, גילי גולן, שהעלה כנגדה תגובה רוויית קללות רחוב בפייסבוק (לדבריו, בתגובה לכך שזילזלה בפוסט בנשיא לשעבר שמעון פרס).

גם חבר הכנסת אורן חזן לא טומן ידו בצלחת.
מחד, תביעתו נגד העיתונאי עמית סגל, בגין התחקיר ששודר בערוץ 2 על עברו של חזן בניהול קזינו לכאורה בבולגריה וכן סיפוק נשים למהמרים שם.
מאידך, איומים לאחרונה בתביעה נגד כתבת הבריאות של ערוץ 10 שטענה בשידור החדשות כי הניתוח הבריאותי של חזן כפי שדווח – אינו נאמן לאמת הרפואית, וכאילו הפרוצדורה הרפואית שדווחה שונה בתכלית.

גם השר איווט ליברמן הגיש תביעת דיבה, נגד ערוץ 10 והכתב אור הלר, בגין העובדה שהלר ייחס לו הדלפת מסמכים מדו"ח מבקר המדינה.

וכך זה ממשיך:
השר נפתלי בנט תבע את העיתונאי דרור פויר בגלל ציוץ טוויטר שייחס לו אמירה גזענית נגד ערבים. נפתלי בנט תביעת דיבה
שרת המשפטים איילת שקד עמדה בראש סערה, שיכלה גם היא להיגמר בתביעה, בגין ציור עירום של סטודנט בפתח תערוכה חדשה ב"בצלאל", כאשר התמונה צונזרה.

כאשר כל כך הרבה מחברי הקואליציה מגישים תביעות דיבה, אך טבעי למצוא גם את סגן השר מזוז מאיים בתביעה משלו.
כי במציאות הישראלית העכשווית – גם זה הפך סמל סטאטוס בקואליציה.

לא תבעת – לא הופעת.

השמאל, שאינו בכותרות, כניראה גם לא מושמץ וטרוד בתקוות שווא לשלום.
הימין, כשהחברים אינם במליאה או בוועדות, נמצא באולם בית משפט השלום.

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן