מנפלאות לשון הרע: גלגולה של תביעה בשל אצבע משולשת

קבלו סיפור קצר על פסק דין שהוציא אצבע משולשת לפסק דין קודם שעסק בשאלה הם "אצבע משולשת" היא לשון הרע.

א. השופטת שדחתה, השופטת שהודחה

לפני למעלה מ-10 שנים שלטה ביד רמה בבית משפט השלום בת"א, בתחום לשון הרע, שופטת בשם מארק הורנצ'יק.
אל שופטת זו התגלגלה התביעה שבה סייעתי לחבר, יהודה סגל, לתבוע את צבי בר, אז ראש העיר המיתולוגי של רמת גן, בתביעה דיבה על כך שהוציא לו "אצבע משולשת" בישיבת מועצת העיר.
השופטת ביקשה לדחות את התביעה על הסף בטענה שכל מה שנאמר או מוצג באצבע משולשת בישיבת המועצה – מוגן מפני תביעה.
ההחלטה נשמעה לי אז כמו שטות גמורה, אבל לפני שהספקתי להתקומם כנגד דברי השופטת, היא כבר הופרשה מהמערכת, ולא ממש בנסיבות מכבדות.

ב. השופט שקיבל, חבר המועצה שזכה

היום, עשור אחרי, פלוס מינוס, נתקבלה תביעה שהגשתי בשם חבר המועצה מאשקלון, שלמה כהן, נגד סגן ראש העיר, אפי מור, שכינה אותו "עבריין" ו"חבר אירגון פשיעה" בישיבת המועצה. הצד השני הביא כמובן את "תקדים בר" והאצבע המשולשת, והשופט לייבליין, הפעם, דחה את הטענה מכל וכל, ובעצם ריסק לגזרים את הפסיקה העגומה ההיא של הורנצ'יק.

פרטים מלאים על הסיפור תוכלו לקרוא בקישור שכאן בסוף.

ג. סכום הפיצויים – וקצת פרשנות

זכינו בתביעה: קיבלנו 70,000 שקלים ועוד 8000 שקלים הוצאות, סכום לא מבוטל המבטא את העלייה המתמדת בפיצויים בגין לשון הרע בשנים האחרונות.
שמחתי בשביל חבר מועצת אשקלון, שלמה כהן, אבל עוד יותר שמחתי על סגירת המעגל, ועל האצבע המשולשת שהוציא פסק הדין הנוכחי לאותו פסק דין אומלל של השופטת שהודחה.

(ואגב, צבי בר הספיק מאז להוציא אצבע משולשת לא רק לחבר המועצה יהודה, אלא לכל תושבי העיר, אבל את זה כבר חפשו בגוגל אם מעניין אתכם(

הסיפור המלא בעיריית אשקלון – חבר המועצה שלמה כהן, נגד סגן ראש העיר, אפי מור

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן