מי מעתיק את הטקסט שלך?

אז איך תדע שהטקסט נגנב ממך והועתק לאתר אחר?

אחת הדרכים הפשוטות והקלות לאתר טקסט "גנוב", שהופר מהאתר שלך והועתק לאתר אחר, הינה באמצעות פיתוח של חברת "קופיסקייפ", והוא ניתן בחינם.

כל שעליך לעשות הוא להכניס לתוך החלון באתר "קופיסקייפ" קטע מתוך טקסט שכתבת, ולתת לו לסרוק את הרשת ולאתר לך את המקומות בהם אותו טקסט בדיוק מופיע, באתרים אחרים.

הנה הקישורית לאתר "קופיסקייפ":

http://copyscape.com/

כמובן שאפשר גם לאתר הפרה של טקסט באמצעות כתיבת חלק ממנו בשורת החיפושים של מנוע החיפוש "גוגל", ולחכות לתוצאות, אם כי האלגוריתם של "קופיסקייפ" מתאים לכך יותר ומכוון לכך באופן מיוחד.

נסו את האתר הזה ותגלו האם הופרו זכויות היוצרים שלכם בטקסט מועתק, כאשר יכול ומידע שכתבתם, לאתר האינטרנט שלכם, הועתק במלואו בחלקו לאתר אינטרנט אחר.

זיכרו שחוק זכויות יוצרים החדש, בעיקרון, אינו מבדיל בין "יצירה" במובן המתפעל של המילה (יצירת אמנות, שיר יצירתי או מכתם מעורר השראה) לכתיבה של כל טקסט פשוט יותר, שגם היא "יצירה". כלומר – גם חוברת הוראות או מידע טכני הכתוב באופן מקורי, יכול להיחשב כ"יצירה".

עם זאת, מידע טריוויאלי, נתונים, עובדות, ידיעות חדשותיות בסיסיות, שיאי ספורט, מספר הקילומטרים מיעד ליעד או הגובה במטרים של הר מהטיול בדרום אמריקה, אינם "יצירה" ואינם מוגנים כלל.

כמו כן, קיימת היום הגנה בחוק על העתקה של חלק "לא מהותי" או העתקה "אגבית", כך שלא כל העתקה תניב בהכרח את הבסיס לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים. בעניין זה, הייתי מציע לשלוח אלינו את הקטע המקורי והקטע הנחשב "מועתק", כדי לקבל מאיתנו, ללא תשלום, דיאגנוזה ראשונית – האם אין מדובר בהעתקה אגבית, בהעתקה של חלק לא מהותי או בהעתקה של מידע טריוויאלי שאינו אלא אוסף עובדות וחסר בו המימד היצירתי.ואם כל ההליך הזה נשמע לכם מורכב מידי, אתם יכולים פשוט להתקשר אלינו למשרד, 03-5243344, ולפרוס בפנינו את הטענות כדי שאנחנו נראה האם יש עילה לתביעה.

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן