הגנת סימן מסחר רשום

סימן מסחר רשום, סימן טוב לבאות –

 רישום סימני מסחר, טיפול בהתנגדויות וייצוג מול רשם סימני המסחרי

סימן מסחר הוא לא פעם "תעודת הזהות" של העסק, סמל של ה-DNA או לוגו החברה שהפך מזוהה עימה, בדומה לטביעת אצבעות ייחודית של אדם. לרוב זהו הלוגו של החברה אבל זה יכול להיות גם התינוק של "במבה", סימן של יין ויאנג, הסמל של הזמר פרינס (שבשלב מסוים בקריירה החליט שהשם "פרינס" כבר לא תופס ובמקומו הוא מעדיף להציג עצמו בתור הסימן המסוים ההוא, שכמובן לא נעתיק לכאן בגלל שהוא סימן מסחר רשום).

ככלל, סימן מסחר הוא סימן גראפי (או שם כתוב באופן ספציפי, קבוצת אותיות או ספרות או שילוב) שמזוהה מאוד עם חברה או עסק, עד כדי כך שהיה ואחר יעשה בו שימוש, הרי הוא ינסה לעשות שימוש לא הוגן במוניטין של בית העסק, שהלכה למעשה מיוצג על ידי אותו סמל שהפך להיות הסימן המסחרי הבולט שלו. כלומר – תהא זו גניבת דעת מאחר ובית העסק המקורי הצליח ליצוק לסימן המסחר שלו תוכן, היכרות ואהדה בקרב הציבור. כמו האותיות שמרכיבות את השם "קוקה קולה" בכתיב המיוחד והמסתלסל, כמו הסימן של "נייק" על הנעל עם הקווים המציגים תנופה.

אבל כדי שאפשר יהיה למנוע מאחר את השימוש בסימן המסחר, צריך שהסימן יהיה רשום כחוק אצל רשם סימני המסחר (במשרד המשפטים). זהו סוג השירות שאנו מספקים ללקוחותינו, כחלק ממארג כולל של טיפול בקניין רוחני ובהגנה על זכויות יוצרים.

לרוב, הרישום אינו פעולה פשוטה וקצרה, כמו שזה נשמע. לא משהו שבנקל יכול פלוני לבצע ללא סיוע של משרד עורכי דין. מדוע?

ובכן, הרשם לא רושם כל סימן מסחר, שכן יש סימנים שאחד מבקש לרשום בעוד השני כבר רשם לפניו או שיש דימיון גדול מידי (ומבלבל, אולי בכוונה) לסימן מסחר מזוהה מאוד עם חברה מתחרה. יש סימנים שהמדינה מתנגדת לרישומם מחמת דימיון לסמלי המדינה. יש סימנים שלא מוכנים לרשום מסיבות שונות.

מנגד, אי אפשר לאפשר לחברה אחת "לכבוש" את כל הסימנים, כל הצבעים או כל הצורות ולמנוע מאחרות יצירת סמל משלהן. כמו שאפשר להבין – זהו תחום קצת יותר מסובך משנדמה. יש שינסו לסכל את רישום סימן המסחר שלך או ינסו לרשום סימן מאוד דומה כדי להיבנות, באמצעות הדימיון, מהמוניטין שכבר נצבר על ידך בעמל רב.

משרדנו מטפל ברישום סימני מסחר עבור חברות ועסקים, על מנת להבטיח את מעמדו של הלוגו ואת הקשר שבין סימן המסחר לבין העסק או החברה. זאת מאחר ואם הסימן רשום – ניתן למנוע מאחר להשתמש בסמל זה או בסמל דומה להכעיס, אף להגיש צווי מניעה (וכן צווי החרמה במכס לסחורה המסומלת באופן דומה) ולתבוע בהמשך פיצוי בגין הפרה בהליך משפטי לכל דבר המתנהל בבית המשפט המחוזי.

הטיפול של משרדנו מגוון וכולל את כל הנדרש בנוגע לסימן המסחר: החל מבקשת הרישום, עובר בטיפול בהתנגדויות ככל שישנן וכן תביעות משפטיות כנגד שימוש לא מותר בסימן המסחר.

כמו כן אנו מייצגים גופים הדורשים מחיקת סימן מסחר השייך לאחר – אם מחמת דימיון ואם מחמת אי שימוש – וכן התנגדויות לרישום סימן מסחר על ידי אחר במידת הצורך.

באמצעות משרדנו ניתן גם להגיש, בדחיפות ובסודיות, בקשות לצווי מניעה, החרמה, עיכוב או תפיסה של מוצרים מתחרים ומזויפים במכס (לדוגמא) כשהם נושאים לוגו דומה מאוד (דימיון מכוון המיועד להטעות ולנצל את ההיכרות עם הלוגו המקורי) או סימן מסחר זהה (ממש מועתק לצורך הפרה וגניבה), כאשר אלה נועדו לסימול סחורה מזויפת או מתחרה, או כזו המיובאת ללא אישור ותוך עקיפה של הסכמי זיכיון וייבוא בלעדיים.

התקשרו עוד היום למשרדנו בכל עניין הקשור ברישום סימני מסחר, הוצאת צו מניעה, התנגדות לרישום, עיכוב סחורות מתחרות במכס, מחיקת רישום או תביעה כספית בגין גזל ופגיעה במוניטין. זכרו – כל תחרות לא הוגנת יכולה להביא לפיצוי הולם באמצעות מערכת המשפט וניתן למנוע את הפגיעה במוניטין של המוצר שבניתם.

הטלפון במשרדנו הוא 03-5243344. למקרי חירום – 054-4273900. הדוא"ל במשרד הוא office@ron-law.co.il.

צרו קשר על מנת לקבל ייעוץ משפטי ראשוני, באמצעות הטלפון, בכל הנוגע לסימני המסחר.

ניתן להתקשר לברר פרטים ונשמח להציע הצעה לייצוג – טל' 03-5243344

 או השאירו את הפרטים כאן ואנו נחזור אליכם:

אנו מציעים מענה טלפוני בכל שעות היממה וניתן לקבוע פגישות במשרדנו בין השעות 09:00 עד 18:00. אם נקבל פנייה באמצעות הטופס שלמעלה, נשיב תשובה בהקדם האפשרי, בתוך 24 שעות לכל היותר.

משרדנו עוסק במכלול נושאים הקשורים בדיני הקניין הרוחני ולרבות רישום מדגמים, תביעות בגין הפרת זכויות יוצרים וכן תביעות כנגד הפרת הפרטיות ופגיעה בכבוד ובשם הטוב (לשון הרע). המשרד עוסק גם בתביעות שבין עסקים, כאשר עוסק אחד מבקש לפגוע בעוסק אחר, אם בדרך של תחרות לא הוגנת, גזילת המוניטין או תחרות פרועה, אם בדרך של גילוי סודות מסחריים ואם באמצעות פגיעה ודילול בסימן המסחר. שימו לב שכיום ניתן גם לתבוע מתחרה העושה שימוש בשם של בעל העסק כדי לקדם את האתר המתחרה במסגרת קידום ממומן במנוע החיפוש "גוגל".

בכל הקשור בסימן מסחר – כדאי להזדרז שכן הרישום במשרד הרשם לוקח זמן רב (עד כדי שנה לרישום סימן מסחר, תלוי בעומס הבקשות). כמו כן, בכל הקשור בתביעות לצווים דחופים ולניסיונות מניעת כניסת סחורה המסומלת בסימן המסחר המזויף – ברור כי קיימת דחיפות ונחוץ לפעול במהירות.

צרו עימנו קשר במשרדנו הוא 03-5243344. למקרי חירום – 054-4273900. הדוא"ל במשרד הוא office@ron-law.co.il.

או השאירו את הפרטים כאן ואנו נחזור אליכם:

 

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן