נישואים אזרחיים

11900233_s 150עו"ד רון לוינטל פועל מזה שנים על מנת לסייע לזוגות אשר מעוניינים לקיים טקס נישואים מחוץ למסגרת הרבנות ולכאלו אשר התחתנו בחו"ל בחתונה לא יהודית-אורתודוקסית, ומבקשים לקיים בכל זאת טקס חתונה אזרחי בעל סממנים יהודיים, בישראל.

לוינטל, אשר עולם הבמה אינו זר לו, מנחה את הטקס, מכין אותו מראש עם הזוגות, מייצר כתובה מקורית עבורם (בארמית או בעברית) ומאפשר להם לקיים טקס נישואין אזרחי מכובד, כאילו התחתנו באמצעות הרבנות.

נישואים אזרחיים  – פרטים ראשונים

הכל מתחיל כמובן מכך שהחוק בארץ אינו מתיר לחתן זוגות יהודיים בישראל שלא על ידי הרבנות. אי אפשר להתחתן בישראל ללא רב מוסמך העורך את החופה.
מטבע הדברים, משרדנו מכבד את החוק. אנו לא "מחתנים" את האנשים – את זה, כאמור, עושה הרבנות.

אנחנו עוסקים באותם אלו המעוניינים לקיים טקס פרטי מבלי לעבור את התהליך המקובל ברבנות (על המשמעויות הכרוכות בכך תוכלו לשמוע כשתגיעו אלינו לפגישה) או בכאלו שהם נשואים בפועל ומעוניינים לערוך טקס עם חופה, שבירת כוס, שבע ברכות (או קצת פחות) ועוד – אך שלא במסגרת הרבנית-ממסדית המקובלת.
טקס חתונה אזרחית יכול להתקיים גם על ידי אלו הרוצים להרגיש שייכים למרות שנכפה עליהם להתחתן בחו"ל או לא להתחתן כלל עקב "אי יהדותו" או "יהדותו המוטלת בספק" של אחד הצדדים.

לזה אנו קוראים חתונה אזרחית עם אופי יהודי.

נדגיש – אנו גם לא עוסקים בשכנוע אנשים "להתבולל" או להתחתן עם זרים.

חתונה אזרחית – הרקע של עורך דין רון לוינטל

עו"ד רון לוינטל מנחה טקסי נישואים מזה כ-15 שנים. הוא כתב עשרות טקסי נישואים, בחלקם בשילוב עברית ואנגלית, חלקם לעולי חבר העמים ובחלקם – לבני זוג ישראלים לכל דבר שלא היו מעוניינים להתחתן דרך עורך דין לוינטל נישואים אזרחייםהרבנות.

לוינטל היה ממקימי מכון טקסים ושימש יושב ראש העמותה שניהלה מספר עשרות טקסים בחודש באמצעות כ-20 מנחי טקסים. הוא עצמו השתתף לא רק בניהול העמותה אלא גם כמנחה וכותב טקסים. בהמשך, פרש לדרך עצמאית של ניהול טקסים בסגנונו, אותם הוא מנחה מזה עשור.

לוינטל משמש כעו"ד הפעיל בתחום האזרחי, הנזיקי והפלילי ומרבה לכתוב גם הסכמי נישואים לזוגות המבקשים לתעד את מערכת היחסים ביניהם בהסכמי נישואים ו/או בהסכמי ממון. הסכמים אלה מונעים מראש מריבות בהמשך הדרך של בני הזוג על ידי הסדרת מערכת היחסים הכספית ביניהם.
לוינטל גם מייצג בתיקי משפחה ואישות – מחתן בערבים אך לפעמים מגרש בבקרים.

לוינטל שימש בעבר כמגיש בגל"צ, גלגל"צ, רדיו 99 ותחנות רדיו נוספות וכן מגיש טלוויזיה ("רואים שש שש", "זומביט", "חכם בלילה" והנחיית קדם-אירוויזיון 1996). כמו כן היה כותב ועורך במספר עיתונים. בשנים האחרונות כתב מספר מופעים המבוססים על ספרות יהודית  מסורתית – בהם ערב המוקדש למגילת קוהלת שהועלה על בימת "צוותא", מופע המבוסס על מגילת רות וכן ייסוד מסורת של ערבי תשעה באב עדכניים לציבור החילוני. הוא מנחה גם מופע בשם "ארץ דיבת חלב ודבש" העוסק בתביעות הדיבה שהגיש לאורך השנים.

פעילותו הפוליטית: שימש בעברו כחבר מועצת העיר תל אביב-יפו ומייחל ליום שבו, כמו בארצות מערביות רבות ברחבי העולם, יוכלו ראש העיר או חברי המועצה לרשום זוגות לנישואים.

טקס נישואים אזרחיים של עורך דין לוינטל

בעריכת טקסי הנישואים משלב לוינטל מספר אהבות ואמונות שלו: הכתיבה היוצרת, ההופעה בפני קהל, הסיוע לציבור, מימוש השליחות הציבורית, הטמעת הרעיון כי רישום נישואים צריך להתבצע בידי עובד ציבור עירוני ועל ידי אורגן של העירייה וכן אמונתו האידיאולוגית בדבר הצורך לעדכן את היהדות ולבנות קאנון יהודי מעודכן, ישראלי היונק מהמסורת אך יודע גם לקדמה הלאה ואי הפקרת ההלכה והיהדות בידי פרשניה האורתודוקסיים בלבד.

שילוב זה, יצירתי ואידיאולוגי, בא לידי ביטוי בסיוע לזוגות בכתיבת, עריכת והנחיית טקס הנישואים לזוגות אשר מבקשים להתחבר ליהדות, אך היהדות המסורתית דוחה אותם ממנה מסיבות הילכתיות עתיקות.

אם אתם מעוניינים בחוויה מיוחדת ומהנה לחתונה או שברצונכם לגלות עוד פרטים, מלאו את הטופס הבא ללא כל התחייבות מצדכם ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים:
בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן