טובעים באילת – האם תביעת דיבה תוסר בעקבות הפסד בבחירות?

בית המשפט עוד לא הכריע אם מגיעה חסינות לנתבעת, אך היא סבורה שיציאתה מהחיים הפוליטיים המוניציפליים מכתיבה את הפסקת ניהול התביעה. האם ראש עיריית אילת יורה לחברה הכלכלית להפסיק את ההליכים נגד האופוזיציונרית בעבר?

מה זה בעצם חסינות עובד ציבור?

אחד הוויכוחים הקבועים בתביעות לשון הרע שמוגשות נגד חברי מועצת עיר, הוא בשאלה האם הם נהנים מ"חסינות עובדי ציבור" (שאז בעצם העירייה נתבעת במקומם) או שהדברים נאמרו שלא במסגרת התפקיד ולא כחלק ממנו, או באופן רשלני, למרות שנאמרו במסגרת התפקיד ותוך אדישות לנזק שייגרם, ואז התביעה נותרת על כתפיהם.
יש לכך משמעות גם לעניין מימון ההגנה המשפטית: האם הם צריכים לשאת במימון או העירייה, וגם לעניין התכלית של התביעה – כי אם ראש העיר תובע חבר מועצה, ולמעשה העירייה באה בנעליו, אז יוצא שראש העיר תובע את העירייה, והתביעה מוסרת.
זו הציפייה של עו"ד לימור להב, עד הבחירות האחרונות חברת מועצה, אופוזיציונרית של ראש העיר, מאיר יצחק הלוי. היא מקווה שתינתן לה חסינות כזו, ובית המשפט עוד לא הכריע בסוגיה.
בינתיים היא פונה באופן פומבי לראש העיר, ומבקשת ממנו להסיר את התביעה נגדה, מאחר וממילא היא כבר לא חברת מועצה.
התביעה הוגשה לאחר שלהב אמרה בישיבת מועצת העיר אילת כי המכרז לתפקיד היועצת המשפטית של החברה הכלכלית באילת היה "תפור". לדבריה, "היועצת המשפטית שתפרו לה מכרז, לא פה (בישיבה). פעם בשנה כשאנחנו צריכים לראות אותה, היא לא נמצאת. אין לי עניין לשבת כאן. תרשמי שיצאתי". לטענת החברה הכלכלית, ידוע ללהב כי דבריה אינם אמת, והיא גם ערכה בדיקה במשרד הפנים וכך הובהר לה.
להב טוענת כיום כי מאחר וממילא כל סכום שיושת עליה, משולם ממילא על ידי חברת הביטוח שביטחה את חברי המועצה, כך שאין טעם בהמשך ניהול התביעה נגדה, וכל תכליתה – קבלת התנצלות ממנה. החברה הכלכלית של אילת, חברת-בת של העירייה, לא מוותרת לפי שעה וממשיכה בניהול התביעה עד הודעה חדשה.
קצת מהנעשה בדרום החם, אפשר לקרוא כאן

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן