טאלב א-סאנע תובע את קלמן ליבסקינד

לאתר - א-סאנע תובע ליבסקינד copyמשרדנו מייצג את חבר הכנסת טאלב א-סאנע שתובע את העיתונאי קלמן ליבסיקנד ממעריב, על כי כינה אותו מושחת.  עתון גלובס פרסם ידיעה במגזין הדיגיטלי, בתאריך 2.3.2017 יונתן כיתאין):

בכותרת המשנה כתב כיתאין:

"חבר הכנסת לשעבר טוען כי במאמר שפרסם ליבסקינד ב"מעריב" ב-2011 הוא "בדה מליבו תזה לפיה א-סאנע הצביע בעד הסכם אוסלו תמורת עסקה למגורי קבע לשבט הבדואי בו הוא חי" ■ דורש פיצוי של 150 אלף שקל"

בגוף הכתבה כותב יונתן כיתאין, בין השאר:

"חבר הכנסת לשעבר טאלב א-סאנע הגיש לאחרונה תביעת דיבה נגד העיתונאי קלמן ליבסקינד ונגד בלוגר באתר "הארץ" בשם גרשון הורוביץ.
התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בתל-אביב, עוסקת בכתבה שפרסם ליבסקינד בספטמבר 2011 במוסף לשבת של "מעריב" ועלתה גם באתר האינטרנט nrg, שהיה שייך אז לעיתון.
ליבסקינד כתב בטורו על מה שכינה "אחת העסקאות המסריחות בתולדות המערכת הפוליטית הישראלית", במסגרתה, כך טען,
נתן השר לשעבר בנימין (פואד) בן-אליעזר ז"ל אדמות מדינה בנגב למשפחתו של ח"כ א-סאנע, "בעת שממשלת רבין, שבה היה חבר, נזקקה לאצבעו של א-סאנע כדי לשרוד".
בכתב התביעה שהגיש א-סאנע, באמצעות עו"ד רון לוינטל, נטען כי ליבסקינד "בדה מליבו תזה לפיה א-סאנע הצביע בעד הסכם אוסלו תמורת עסקה למגורי קבע לשבט הבדואי בו הוא חי".
עוד נטען כי מהטור של ליבסקינד עולה כי "בן-אליעזר המנוח, בתיאום עם יצחק רבין המנוח, נאלצו 'לשחד' למעשה את א-סאנע, מתומכי הסכם השלום, כדי שיצביע בעד הסכם שלום".
… ליבסקינד, צריך לציין, לא קשר ישירות בטורו בין ההצבעה הנקודתית על אישור הסכמי אוסלו לבין ההסכם עם א-סאנע, אלא ציין, כאמור,
כי מדובר ב"עסקה מסריחה" שנערכה בזמן שממשלת רבין הייתה תלויה בקולו של א-סאנע, וכתב עוד כי "ביולי 1993, הקיץ של אוסלו, נחתם בין א-סאנע ושמונת אחיו מזה, ובין מדינת ישראל מזה, חוזה שנדמה שלא היה כמותו".
…א-סאנע תובע פיצוי של 75 אלף שקל עבור כל פרסום שכלל בתביעתו, כך שמליבסקינד הוא תובע פיצוי של 150 אלף שקל עבור הפרסום של המאמר גם במוסף השבת של "מעריב" וגם באתר nrg. …

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

 

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן