חג פסח שמח!

כנגד ארבעה בנים דיברה תורה במסגרת ההגדה.
אנחנו מדברים עליהם כל השנה, בבתי המשפט.

אחד חכם, מה הוא אומר? – "מה החוקים והמשפטים? עזוב אותך". ראה שכתבו עליו באינטרנט דברים רעים, אבל הבין שיש בעיה לאתר את המקור (את מי שכתב). הבין שהליך משפטי ייקח זמן רב ולא בטוח שנצליח לאתר את הנתבע הנכון, אז הוא נכנס לשירות החדש של "קלינטרנט", המאפשר לשנות את התוצאות של "גוגל" וכך מחק עמודים שלמים מהאינטרנט ואיזכורים של "גוגל" שבהם הוא הושמץ. בקרוב נשיק כאן את האתר של "קלינטרנט", השירות המשלים לתביעות הדיבה ולשון הרע, המאפשר למחוק תוצאות באופן מהיר וחסכוני, בלי התערבות משפטית.

אחד רשע, מה הוא אומר? – "מה העבודה הזאת לכם? אפשר להתחכם". הוא אחד שמשמיץ אבל בלי לגלות מיהו, בשם עט, באינטרנט, ואי אפשר לחשוף את ה-IP שלו (את מספר הזהות של המחשב) לפי הלכת רמי מור, שפסק אותה בית המשפט העליון. אז הוא כותב בלי בושה, בלי אבחנה ובלי הגבלה. הוא מפרט על מידע שחסוי תחת הגנת הפרטיות, הוא כותב דיבה ולשון הרע, והוא כניראה מקבל ייעוץ ממשרד כמו שלנו. הפתרון נגדו, רק דרך שירות כמו "קלינטרנט".

אחד תם, כל מה שהוא אומר זה "מה זאת?" – בית המשפט השתכנע כניראה שהוא חוסה תחת הגנת "תום הלב" לפי חוק איסור לשון הרע והגנת הפרטיות. פירסם דברים משמיצים מאין כמותם, הגיש תלונות שווא במשטרה על שכניו, שלח תלונות למפקח החינוך על המורים של ילדיו, שלח מכתבים לעבודה אל המעסיקים –למרות שאין להם קשר בכלל לסכסוך שלו עם העובד, ולבסוף בית המשפט קיבל את עמדת בא כוחו שהוא תם לב. כיראה בגלל שאנחנו ייצגנו אותו.

זה שאינו יודע לשאול, "את פתח לו". – הוא לא יודע לשאול ולכן מעתיק ממישהו אחר תמונות וטקסטים מהאתר, ובקיצור – מפר זכויות יוצרים סידרתי. עד שהוא נתפס ברשת, תרתי משמע, ומתחיל לשלם כמה עשרות אלפי שקלים, גם כפיצוי על הפרת זכות יוצרים וגם כפיצוי על הזכות המוסרית (היעדר הקרדיט בתמונה שהועתקה).

עדיף לשאול. שאלה מוקדמת חוסכת פסקי דין לא נעימים. אבל מצד שני, אם לא מדובר באחד הקוראים, עדיף שלא. כדי שיהיו לנו עוד הרבה תיקים, ונצא מעבדות לבית המשפט המחוזי, ומבית המשפט המחוזי לחירות.

שיהיה חג שמח, חג אביב וחירות, ואחרי שתפרו לנו כיסים (ומילאו באגוזים), נקווה גם לכמה קייסים טובים.

בואו לאתר שלנו, תעשו איתנו את החג.

 

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן