הכספת ושמירת רעיונות – ההסבר המלא

כספת הרעיונות
הדרך הטובה להוכחה בעתיד כי הרעיון הוא שלך!

כספת

מעבר אל עמוד שמירת הרעיונות לחץ כאן

חושש שיגנבו לך את הרעיון?

יש לך רעיון טוב?
רעיון ליצירה – לסרט או לסדרה, לסיפור, הצגה או פורמט טלוויזיוני?
אולי זה רעיון עסקי-מסחרי אחר?
רעיון מקורי משלך?

איך שומרים עליו שיהיה שלך ורק שלך? שלא יועתק ממך רגע אחרי שתיפגש עם מפיק, מנהל מסחרי, שותף עסקי פוטנציאלי או גורם שאמור להשקיע ביישום הרעיון והפיכתו למעשי?

הקושי בהחתמה על הסכם סודיות

מדובר בבעיה ממשית, בה נתקלים בעלי הרעיונות. ניתן, אמנם, בפגישה עם משקיע, להוציא מהתיק "הסכם סודיות" ולבקש להחתים את הצד השני, אך לרוב נמנעים מכך, מאותה הסיבה שבגינה רוב האנשים מתחתנים מבלי לחתום תחילה על הסכם ממון: מפאת כבודו של הצד השני, מפאת כך שהוא עשוי לסרב לחתום או בגלל שהמעמד לא מאפשר זאת. יש אי נעימות גדולה בדרישה כזו (משקיע גדול או מפיק בכיר עשוי לבטל פגישה ולא לחתום על הסכם סודיות) או שלפעמים הנסיבות שבהן נפגשים ומציעים הצעה או רעיון הינן ספונטאניות ומפתיעות. ברגע מקרי כזה אין בידינו הסכם להחתמה.

אפשר כמובן, להגיע לפגישה מצויידים בהסכם סודיות. זהו הסכם סטנדרטי ומוכר, ועותק ממנו מצוי גם כאן, לרווחתך (לחץ כאן לקבלת העתק של הסכם סודיות).

כספת זכויות היוצרים – הפתרון שלכם לשמירה על קניין רוחני בשלב הרעיון

אך אתר זה מציע פתרון בטוח יותר, נוח יותר ומביך פחות: הפקדת הרעיון אצלנו, במשרד עורכי הדין רון לוינטל ושות', המתמחה בקניין רוחני ובזכויות יוצרים.

כלומר – משלוח העתק של המסמך (סרוק כ-PDF או בגירסת Word) או קובץ סאונד (MP3) או תמונה
(JPEG/PNG/GIF/TIFF) אל הכתובת מטה. ברגע המשלוח תקבל אסמכתא חתומה על גבי העמוד הראשון של הטקסט, לפיה הקובץ הופקד במשרדנו ביום ההפקדה. לאסמכתא יונפק מספר סידורי. עותק מהחומר יישמר במשרדנו ויגובה על ידינו כך שלא יאבד. השמירה תתבצע למשך ארבע שנים בעלות סימלית של 490 שקלים בלבד.

עצם העובדה שהעותק נשמר בתאריך זה, תוכיח בעתיד, היה ותיווצר מחלוקת בינך לבין אחר, כי בתאריך זה החומר כבר הוכן על ידך ועותק ממנו הוגש אלינו. במידת הצורך, אם הסכסוך יתגלגל לתביעה בבית המשפט או להליך דומה (בוררות או גישור), נוכל להעיד עבורך, בתצהיר או בעדות באולם, כי במועד זה הועבר החומר ממך אלינו.

בנוסף, החומר שהופקד ב"כספת" שלנו, יוכל לשמש אותך כאמצעי ליידע את הצד השני שאין טעם לנסות ולנשל אותך מהרעיון שלך, שכן יש תיעוד במשרד עורכי דין העוסק בקניין רוחני כי במועד קודם לפגישה כבר היה החומר מוכן ועותק שלו נמסר לנו.

הכספת – שמור את הבלעדיות על הרעיון שלך כאן ועכשיו

לצורך ביצוע רעיון זה, אין צורך ליצור עימנו קשר טלפוני או להגיע למשרדנו וניתן לבצע את פעולת השמירה כולה, בכל שעה, באמצעות אתר זה, שהינו אתר מאובטח – הן לעניין התשלום בכרטיס אשראי (שפרטיו חסויים גם בפנינו) והן לעניין השימוש ברעיון.

כמשרד עורכי דין חלות עלינו המגבלות האתיות של עורכי הדין ואנו מחוייבים כמובן לחיסיון החומר שמועבר אלינו, לשמירתו בארכיון שלנו, לא לעשות בו שימוש שלא למטרה שלשמה ניתן לנו ולעמוד בהבטחותינו כאן. החומר מאובטח ברמה המחמירה ביותר והוא מגובה מידי יום באמצעים מחמירים גם כן, במספר סוגי גיבוי.

מי שאינו חש בנוח לעבוד עם אתר אינטרנט ורוצה "לראות שיש אנשים מאחורי האתר" יכול גם להתקשר למשרדנו בשעות הפעילות הקבועות – 03-5243344 – ולאתר אותנו בכתובתנו ברח' יגאל אלון 155 בתל אביב. כמו כן, ניתן לקרוא עלינו (מי אנו ומי במשרד – לחץ כאן). ניתן להתייעץ איתנו או לוודא כי החומר שנשלח דרך האתר התקבל, אם כי אין בכך צורך של ממש.

מטרת אתר זה היא להקל על אנשים הרוצים לשמור על רעיון, אפילו באמצע הלילה או בשעה שהמשרד לא פעיל, בלי מגע יד אדם ובאופן הכי נוח וקל. עם זאת, חשוב לדעת שמאחורי האתר עומד משרד עורכי דין מוכר ובעל כתובת ברורה והאנשים הפועלים בו מוכרים ונגישים. כך שיש מי שיוכל לבוא ולהצהיר לטובתך – היה ויהיה צורך לנהל תביעה בגין הפרת זכות יוצרים, עוולה מסחרית או הפרת חוק עשיית עושר ולא במשפט, הפרת חוזה (בעל פה או בכתב) או כל הפרה אחרת.

ההבדל בין יצירה ורעיון

נזכיר כי בניגוד לחוקי זכויות יוצרים, המגנים על יוצר יצירה (כלומר – רעיון שיושם זה מכבר בכתב, בהקלטה, בצילום או בווידאו), נתקל הבעלים של "רעיון" – אם רעיון מעולם היצירה ואם רעיון עסקי או כל רעיון אחר – בבעיה כשהוא צריך להבטיח שהרעיון לא ייגנב ממנו. אין חוק המיוחד לגניבת "רעיון" ולמעשה יש להוכיח מי הגה את הרעיון קודם, מי הביא אותו למי ומי הבטיח מה, כדי לבסס תביעה בגין הפרת חוזה, עוולה מסחרית או טענה לעוולה לפי חוק עשיית עושר ולא במשפט. רק רעיון שהתגבש וקיבל "ביטוי" ממשי – יוכל ליהנות מהגנת חוק זכויות יוצרים. על כן הוכחת הבעלות הראשונית על ה"רעיון" – חשובה. באתר זה, ב"כספת", שלנו – היא גם קלה יותר מאי פעם.

למעבר אל עמוד שמירת רעיונות לחץ כאן

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן