האם גוגל תחויב להסיר תוצאות ממנוע החיפוש שלה?

בעקבות הפרסומים השבוע כי בית המשפט הגבוה לצדק באירופה הורה לגוגל, בפסיקה תקדימית, כי עליה להסיר תוצאות ממנוע החיפוש שלה, לבקשת מי שמעוניין למנוע מגולשים למצוא פרטים מביכים עליו, חשבו רבים כי העניין יבוצע תוך ימים ספורים, אולם השמחה הייתה מוקדמת, ועדיין העמוד הראשון ב"גוגל" הוא המקום שבו מסתכלים עליך. שם מחפשים אותך- לפני ראיון עבודה, לפני עסקה גדולה, לפני דייט חשוב, לפני שמצביעים לך בבחירות. התדמית שלך בנויה על העמוד הראשון ב"גוגל". בודדים גוללים אותו עד למטה. בודדים מהם, גולשים גם אל העמוד השני. אי אפשר להפריז בחשיבות הידיעות המופיעות בראש העמוד הנושא את שמך.

כשהתוצאות מחמיאות- אתם שמחים, אולם, כשהתוצאות מעלות הכפשות, סטטוסים מביכים, או משפטים בהם תבעתם או תבעו אותך- זה לא תמיד משמח.

עו"ד רון לוינטל התראיין בתוכנית המשפטית הסירנות ומסביר מה יכול אדם (או חברה) לעשות כשהתוצאות העולות בעמוד הראשון בגוגל- לא מחמיאות.

לצפייה בראיון :
http://www.iba.org.il/program.aspx?scode=1665551

שירות קלינטרנט מבטיח שכאשר "מגגלים" את השם שלך במנוע החיפוש, כאשר מחפשים עליך מידע, או מבקשים לשכור את שירותיך- לא ימצאו עליך ביקורות רעות, השמצות של כותבים אנונימיים, פסקי דין בהם הפסדת או אוזכרת שלא לצורך, הודעות שנכתבו עליך ועל מקום עבודתך, או אפילו משהו שהשארת שם בעצמך פעם, וכבר אי אפשר להוריד אותו.

צוות של מתכנתים מצד אחד, צוות של משפטנים ועורכי דין מהצד השני, חברו יחד כדי לאפשר לאנשים כמוך וכמוני, שעמוד התוצאות הראשי שלהם ב"גוגל" כולל השמצות או מידע מיותר, לנקות את התוצאות. יש לנו את הידע המקצועי המאפשר לפנות אל הכותבים או בעלי האתר, לנקוט בהליכים משפטיים במידת האפשר, ולפעול כך שתוצאות הרעות לא יופיעו בעת חיפוש שמך.
כיום, בעידן בו האינטרנט פשוט "זוכר" לנו את כל מה שכתבנו, או כתבו עלינו, זוכרים את כל מה שעשינו, אמרנו, צילמנו והצטלמנו, זוכרים כל עצומה שחתמנו עליה וכל אירוע בו השתתפנו , זוכרים כל תלונה או גזר דין פלילי שקיבלנו- כדאי לדאוג שהתוצאות הראשונות של "גוגל" אודותינו, תהיינה חיוביות, ותכלולנה מידע מהימן, הוגן ואמין ולא השמצות של אחרים או שאריות מתקופות קודמות ולא רלבנטיות בחיינו.

 

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן