כל הארץ דגלים דגלים

בעוד מספר ימים נציין את יום העצמאות ה 66 למדינת ישראל, ודגלים של כחול-לבן יתנופפו ברחובות. דגל ישראל עבר תהפוכות , ממש כמו העם שמניף אותו בגאווה כבר 66 שנה. מנצח הראליטי לבחירת הדגל היה וולפסון שהציע להשתמש בצבעי הטלית כדגל הלאום ולהציגה באפן זה לגאווה. הצעתו גברה על זו של חוזה המדינה, תיאודור הרצל, שהציע 7 כוכבי זהב (המסמלים 7 שעות עבודה ביום) על רקע לבן.
אולם עם הקמת המדינה ב-14 במאי 1948, לא נקבע מיקום וכיוון הקודקודיים הסופי, ובדגלים ישנים המגן דוד מופיע כשקדקודיו המגן דוד לא פונים כלפי הפסים. חוק הדגל שהתקבל כשנה מאוחר יותר- 24 במאי 1949, קבע את דגל המדינה, סמל המדינה והמנון המדינה. החוק אוסר על שימוש בדגל למטרות מסחריות, קובע את המקומות שבהם יש חובה להניף אותו וקובע איסור פלילי על פגיעה בכבודו. אולם, החוק לא עודכן וכל מי שפוגע בכבוד דגל המדינה או בכבוד סמל המדינה, או גורם לפגיעה בכבודו, או משתמש בו באופן שיש בו כדי לפגוע בכבודו, דינו – מאסר עד שנה אחת או קנס עד שלוש מאות לירות. כן, אתם קוראים נכון 300 לירות במונחים של 1949 שווים היום 3 אגורות!!

חברי כנסת יקרים- זוהי קריאה להנחתה- הדגל שלנו שווה הרבה יותר, וראוי לנו ולו, שיעשה תיקון לחוק, שיחזיר את הכבוד ויעניש עד חומרה את מי שפוגע בו ובנו.
יום עצמאות שמח

בחזרה לראשית עמוד זה לחץ כאן
בחזרה לעמוד הראשי לחץ כאן